ÇELİK MOTOR'DA KİRALAMA OPERASYONU "GARENTA" MARKASI ALTINDA BİRLEŞTİ

Çelik Motor bünyesindeki tüm kiralama operasyonu "Garenta" çatı markası altında birleşti. Araç kiralama sektöründe yeni bir dönem başlatan bu birleşim kapsamında, Çelik Motor Filo markası uzun dönem kiralamada bayrağı "GarentaPRO" markasına teslim etti. Müşteriler uzun dönem kiralamada "GarentaPRO", günlük kiralamada ise "GarentaDAY" markalarından hizmet alacak. Bu önemli gelişme ünlü oyuncu Mete Horozoğlu'nun rol aldığı reklam filmiyle müşterilere duyuruldu.

Türk otomotiv sektörünün öncü şirketlerinden Çelik Motor'da yeni bir dönemin heyecanı yaşanıyor. Çelik Motor bünyesinde müşterilere verilen araç kiralama hizmetleri bundan böyle "Garenta" markası altında yoluna devam edecek. Müşteriler günlük kiralamada "GarentaDAY", uzun dönem kiralamada ise "GarentaPRO" markalarından hizmet alacak. Bu birleşimle birlikte 2005'ten bu yana Türkiye'de operasyonel kiralama pazarına yön veren Çelik Motor Filo markası yenilendi. Çelik Motor Filo, yıllara dayanan rakipsiz deneyimini artık Garenta çatısı altında "GarentaPRO" markasıyla sürdürecek.

Çelik Motor Genel Müdürü Bora Koçak: "Uluslararası marka olma yolunda adım attık" Çelik Motor Genel Müdürü Bora Koçak, araç kiralama pazarındaki rekabeti farklı bir boyuta taşıyan yenilenme hakkında şunları söyledi: "Garenta, rent a car pazarında genç bir oyuncu olmasına rağmen 2 yılda marka bilinirliğinde oldukça iyi seviyeye ulaştı. Bu nedenle Çelik Motor bünyesindeki tüm kiralama operasyonunu 'Garenta' çatı markası altında birleştirdik. Çelik Motor Filo markamızı artık kullanmayacağız. Uzun dönem için de günlük kiralama için de Garenta çatı markasıyla yolumuza devam edeceğiz. Bu yenilenme operasyonu bize tek markaya odaklanarak mesajlarımızı daha etkili verme avantajı sağlayacak. Ayrıca uluslararası bir marka olma hedefimize daha uyumlu, stratejik bir adım atmış olduk. Yurtdışı stratejimizde öncelikle yakın çevremizdeki ülkelere bakıyoruz. Bu pazarlar için incelemeler yapıyoruz. Yurtdışına açılmak için doğru zamanlamayı bekliyoruz." Bora Koçak, Garenta çatısı altında önümüzdeki dönemde araç kiralama pazarına yön verecek başka yenilikleri de devreye alacaklarını sözlerine ekledi.

Reklam filminde Mete Horozoğlu rol aldı

Garenta, araç kiralamada yepyeni bir dönem başlatan bu önemli gelişmeyi bir reklam filmiyle müşterilerine duyurdu. Ünlü oyuncu Mete Horozoğlu'nun rol aldığı "Yetmez" temasıyla hazırlanan reklam filminde, Garenta'nın sunduğu yeni nesil hizmet anlayışı müşterilerle paylaşıldı.

GarentaDAY Hakkında

"Yeni nesil rent a car" sloganıyla günlük araç kiralama pazarında hizmet veren GarentaDAY, müşteri odaklı hizmet anlayışı ile müşterilerine farklı bir kiralama deneyimi yaşatıyor. Kurumsal bir yapı içinde, araç kiralama sürecinin her adımında müşterilerine güven ve destek sağlayan GarentaDAY; araç parkını ve tüm hizmetlerini müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerine göre oluşturuyor. Kolay ulaşılabilen havalimanı ve şehir şubeleriyle müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen GarentaDAY, teknoloji kullanımıyla da beklentilerin üzerinde hizmet sunmayı hedefliyor. Araç kiralamak isteyenlere aralıksız olarak yeni kampanyalar hazırlayan GarentaDAY, birçok marka işbirliği ile de müşterilerine çeşitli fırsatlar sağlıyor. www.garenta.com.tr

GarentaPRO Hakkında

Türkiye'de operasyonel kiralama sektörüne yeni bir vizyon getirme amacıyla 2005 yılında faaliyetlerine başlayan Çelik Motor Filo markası, yenilenerek yoluna "GarentaPRO" adıyla devam ediyor. Kiralama alanındaki tüm markalarında olduğu gibi, müşteri odaklı hizmet anlayışı ilkesi ile hareket eden GarentaPRO, kurumsal firmaların yanı sıra bireylere de hizmet veriyor. GarentaPRO; hem bireysel hem de kurumsal ihtiyaçlar için, zamandan ve uyguladığı özel fiyat politikaları ile bütçeden tasarruf etme imkanını, online kiralama sistemiyle de müşterilerine sunuyor. Operasyonel kiralama sürecini dünyada bir ilk olan SAP teknolojisi ile yürüten GarentaPRO; SAP teknolojisi ile; operasyonel filo kiralama sisteminde teklif hazırlanması, sözleşme bilgilerinin sisteme tanıtılması, teslim ve iade süreçlerinin takibi, ceza yönetimi, OGS-HGS takibi, yakıt takibi ve hasar yönetimi gibi süreçlerin analizini kolaylıkla yapabiliyor. Yeni kurulan şirketlere araç kiralama ve kredi kartı ile 9 taksitle ödeme imkanı, esnek para birimi ve ödeme koşulları, müşteri ihtiyaçlarına cevap veren araç filosu, 7/24 hizmet anlayışı, orijinal yedek parça ve yetkili servisler, araç yolda kaldığında ikame aracın 24 saat içinde hazır olması ve müşterilerin güvenliğinin ön planda tutulması, GarentaPRO'nun fark yaratan özellikleri arasında yer alıyor.