REKORTMEN HİBRİT KIA NIRO

Crossover modelinin pratikliğini ve tasarımını etkin hibrit gücüyle bir araya getiren Niro, doğa dostu teknolojisi ile gelecek nesillere saygılı bir duruş sergiliyor. 5 yıl garanti onarım güvencesi, özel eko-araç platformu ve eşsiz hibrit sistemiyle KIA Niro birçok ilke imza atıyor. ABD’yi uçtan uca en düşük yakıt tüketimiyle giden hibrit otomobil unvanını resmi olarak alarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Niro,  üstün başarısı ile dikkat çekiyor.

Yeni KIA Niro, hibrit modelinin yüksek yakıt verimliliğini çekici bir tasarımla birleştiriyor. Paralel hibrit sistemi, 1,6 litre hacimli direkt enjeksiyonlu benzinli motor, lityum-iyon polimer batarya ve 32 kW elektrikli motordan oluşan ve gücünü altı kademeli çift debriyajlı şanzımanla ön tekerleklere aktaran Niro, sadece 88 gr/km CO2 emisyon salınımı yapıyor. 3,8 lt/100km yakıt tüketimi ile sınıfının en tutumlu ve çevreci ürünü olarak öne çıkan KIA Niro ayrıca, 141PS motor gücü ile segmentinin en yüksek performansını sunuyor.

KIA Niro bünyesinde birçok önemli donanımı da barındırıyor. Niro; anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi, ısıtmalı koltukları ve geri görüş kamerası ile hayatı kolaylaştırırken, sunroof ve 18 inç alaşım jantları ile de dikkat çekiyor. Kullanıcılar, aynı zamanda kablosuz akıllı telefon şarjı ve 220 V’luk priz girişi ile tüm elektronik aletleri şarj edebiliyor.

Geleneksel elektronik ve sürekli değişen şanzımanla donatılmış rakip hibrit modellerle karşılaştırıldığında, Niro’nun altı kademeli çift kavramalı şanzımanı gaz emirlerine çok daha çabuk tepki vererek, daha atak ve eğlenceli bir sürüş yaşatıyor. Küresel geliştirme programı çerçevesinde Avrupa, Kuzey Amerika ve Uzakdoğu'da yol testleri gerçekleştirilen yeni KIA Niro, söz konusu testlerde kaydedilen gelişmelerin de yansıması olarak benzersiz bir sürüş deneyimi, üstün direksiyon hakimiyeti ve tam bağımsız yürüyen aksam sayesinde son derece dengeli bir sürüş elde ediyor. 

Çekici, estetik ve zarif çizgileri ile Niro'nun aerodinamik açıdan optimize edilmiş dinamik gövdesi, KIA'nın ABD-Kaliforniya ve Kore-Namyang'taki tasarım merkezlerinde geliştirildi. 

KIA’nın 30 yıllık çevreci araç geçmişini temsil eden Niro, sınıfının en güçlüsü olarak dikkat çekiyor. C SUV segmentinin ilk hibrit aracı olarak öne çıkan Niro, bu segmentin yaratıcısı olarak önemli bir rol oynuyor. 

Segmentinin en yüksek motor gücüne ve en az yakıt tüketimine sahip olan Niro, bagaj hacmi olarak da en yüksek kapasiteyi sunuyor. Dingil mesafesinin uzun olmasından dolayı geniş bir iç mekana sahip olan Niro bu özelliklerinin yanı sıra; Euro Ncap çarpışma testlerinden 5 yıldız alarak güvenliği de ön planda tutuyor. 3,8 litrelik düşük yakıt tüketimine sahip Niro, hibrit teknolojisinin çevreci ve ekonomik avantajları ile SUV’nin aktif sürüşü, sportif görünümü ve geniş hacmini tek çatı altında topluyor. Alışılagelmiş SUV boyutlarına ve çekici bir görünüme sahip olan Niro, geniş kitlelere hitap ediyor. 

“Neden Hibrit?” konulu bir araştırma üzerinde çalışan KIA, 2016’dan 2023’e kadar yaşanacak dönemde yakıt tüketimine ilişkin çarpıcı gelişmelerle ilgili bilgiler veriyor. 2023 yılında dizel motor kullanımının %55’ten %41’e gerileyeceğini ve benzinli motor oranının %41’den %40’a ineceğini öngören KIA, hibrit ve elektrikli gibi alternatif yakıtların oranının ise %3’ten %19’a yükseleceğine dikkat çekiyor. Bu doğrultuda KIA, 2020 yılına kadar çevreye duyarlı elektrikli ve hibrit olmak üzere toplam 11 model üzerinde çalışıyor. 

Niro, KIA markasının düşük emisyonlu araç kategorisinde başı çeken, rahat ve sürüş keyfi veren araçlar sunmada katettiği önemli adımları gözler önüne seriyor. Türkiye’de ilk kez Mayıs 2017’de görücüye çıkan Hibrit KIA Niro, çevre dostu teknolojisi ile gönülleri fethediyor...