ARAÇ KİRALAMANIN AVANTAJINI YAŞAYAN TEKRAR GELİYOR

Çelik Motor bünyesinde faaliyet gösteren araç kiralama pazarının yenilikçi markası Garenta, Marketing Türkiye ve Marketing Management Institute tarafından 26 Ekim’de Bursa’da düzenlenen İnteraktif Pazarlama Zirvesi’nin (İPZ) ana sponsoru oldu.  Zirvede GarentaDAY Satış Direktörü Yutkun Tok, dünyada ve Türkiye’de trend haline gelen “Paylaşım ekonomisi ve araç kiralama sektörü”nü değerlendirdi. Garenta ayrıca İPZ nedeniyle Kasım ayında Bursa’ya özel uzun dönem araç kiralamalarında %5 indirim uygulayacak.

Ölçeği ne olursa olsun tüm işletmeler için maliyetleri düşürmenin ve tasarrufun oldukça önemli olduğuna dikkat çeken Yutkun Tok, bu nedenle şirketlerin üzerlerindeki yükü azaltmaya çalıştıklarını vurguladı.  Tok, “Global trendler artık iş modellerini sorgulatıyor. Araç satın alma da sorgulanan uygulamalardan biri. Çünkü taşıt almak, araştırma aşamasından itibaren kafa karıştıran, vakit ve konsantrasyon gerektiren bir süreç.  Ödeme planı ise doğru yönetilmesi gereken bir diğer konu. Ayrıca satın alma ile birlikte hasar, personel ve servis gibi diğer süreçlerle de uğraşılması gerekiyor. Bir de zamanı geldiğinde aracı satmakla uğraşıyorsunuz. Garenta olarak biz müşterilerimizin bu sıkıntılı süreçlerle uğraşmaları yerine, çok daha iyi maliyetlerle tüm araç kiralama ihtiyaçlarını karşılıyoruz” dedi.

“Dünyada yeni trend saatlik araç kiralama”
Garenta’nın  uzun dönem kiralama markası GarentaPRO’nun  kurumsal müşterilerin dışında bireysel kiralamada da uygun fiyat ve güven unsuru ile dikkat çektiğini belirten GarentaDAY Satış Direktörü Yutkun Tok, kiralamanın avantajlarını bir kez yaşayanların, hayatlarını kolaylaştıran bu hizmetten tekrar yararlanmak istediklerini ifade etti.

Avrupa ve Amerika’da ‘Y’ jenerasyonunun giderek artan bir oranda kiralama sistemini tercih ettiklerini kaydeden Tok, sözlerine şöyle devam etti: “Saatlik araç kiralama, dünyada bir trend olarak yaygınlaşıyor. Bireyler ihtiyaç sürelerine bağlı olarak farklı kiralama yöntemlerini kullanıyorlar. Biz de Garenta olarak kısa ve uzun dönem kiralama hizmetlerimizin yanına, “GarentaMOOV” markamızla saatlik kiralama hizmetini eklemeye hazırlanıyoruz. Müşterilerimize sadece ihtiyaç duydukları zaman diliminde kiralama yapabilecekleri bir hizmet sunacağız. GarentaMOOV’dan hem kurumlar hem de bireyler faydalanabilecek.”